wtorek, 02 styczeń 2018 12:12

Wystawa Instytutu Pamięci Narodowe Zagłada wielkopolskich elit

    W grudniu w holu Naszej Szkoły odbyła się wystawa Intytutu Pamięcie Narodowej przygotowana przez Aleksandra Piertowicza i Agnieszkę Łuczak pt Zagłada wielkopolskich elit. Wystawa połączona była z ogólnopolską Akcją Zapal Znicz Pamięci, w której także brali udział uczniowie Naszej Szkoły. Głównym celem wystawy było zwróceniu uwagi na ważny, ale pomijany do niedawna temat, zaplanowanawej zagłady mieszkańców Wielkopolski w pierwszych kilku miesiącach wojny. Dzięki wystawie uczniowie lepiej poznali tragiczną historię wojennego Poznania i mechanizmów działania III Rzeszych.

            Po wystawie mieszkańców pobliskich osiedli w niedzielę 3 grudnia oprowadzały nauczycielki historii Dorota Dutkiewicz oraz Ewa Isajewicz.