3 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia będąca zwieńczeniem szkolnego projektu historycznego pt. „Wielkopolska drogi do niepodległości”, który powiązany był z pierwszymi w tym roku obchodami nowego święta- Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

W przedstawieniu udział brali uczniowie i uczennice z klas 7d,6a,8a i 8g, a w roli chóru wystąpiła klasa 4b, która pod okiem pani Marty Glapiak przygotowała piękne, przez wielu już zapomniane, wielkopolskie pieśni patriotyczne. Na scenie pojawiły się znane i zasłużone osobistości, m.in. autorka ,,Roty" -Maria Konopnicka, pisarz i przedstawiciel polskiego pozytywizmu -Bolesław Prus, a także swoją obecnością zaszczycił nas sam Ignacy Jan Paderewski, który w płomiennym przemówieniu przypomniał wszystkim, że Polska jest i zawsze będzie niepodległym krajem, a Wielkopolska z Poznaniem jego nieodłączną częścią.
piątek, 03 czerwiec 2022 08:15

Głosuj na SP 51!

NAJWIĘKSZY W POLSCE
SPORTOWY KONKURS
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego
GŁOSUJ NA SP 51

17.05.2022 i 30.05.2022 w naszej szkole odbyły się dwa etapy konkursu muzyczno – plastycznego zorganizowanego przez nauczycieli muzyki i plastyki z okazji Dnia Matki. Celem konkursu była prezentacja umiejętności artystycznych młodzieży, wspomaganie rozwoju ich uzdolnień, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów oraz oswajanie z występami przed publicznością. Jury w składzie: p. Marta Glapiak, p. Sylwia Błażejewska – Kasprzyk oraz p. Magdalena Gwiazda - Rackowiak stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców. Młodzi artyści w części wokalnej konkursu byli oceniani za dobór repertuaru, muzykalność (czystość śpiewu i intonację), interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny natomiast w części plastycznej brano pod uwagę estetykę, samodzielność, poziom artystyczny oraz zgodność z tematem.
Ostateczny werdykt jury przedstawia się następująco:

Laureaci konkursu wokalnego:

I miejsce – Sara Jackiewicz z kl. 4b

II miejsce – Adrianna Pawlak z kl. 4c

III miejsce – Zofia Szumska z kl. 7d

I wyróżnienie – Mikołaj Kowalewski z kl. 7e

II wyróżnienie - Yaraslau Matsiyeuski z kl. 4c

III wyróżnienie – Zuzanna Bury z kl. 5a

IV wyróżnienie – Zuzanna Brodziak z kl. 5b

Laureaci konkursu plastycznego:

I miejsce - Olga Chadaj z kl. 7b
II miejsce – Leonard Otocki z kl. 7c
III miejsce – Karina Roguska z kl. 7b

I wyróżnienie – Sara Medel – Lopez z kl 4c
II wyróżnienie – Małgorzata Kosmala z kl. 7f
III wyróżnienie – Lena Wasielewska z kl. 5a
Nagrodzone prace plastyczne
konkursplastyczny


Gratulujemy!

30.05.2022 w holu szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne wyróżnieni uczniowie i zwycięzcy konkursu. Koncert rozpoczął występ taneczny najmłodszych cheerleaderek - „Pomponiar” pod kierunkiem p. Anny Kąsowskiej.

Na koniec wydarzenia wystąpiła kl. 4b przygotowana przez p. Martę Glapiak, która zaśpiewała i zagrała na instrumentach perkusyjnych.

Opracowała: Marta Glapiak

Uczniowie klas 4 - 7 w ramach projektu: „Turystyka piesza jako sposób na poznanie ciekawych miejsc w Wielkopolsce – regionie, w którym żyję” brali udział w  rajdach do Głuszyny oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego nad Jeziorem Chomęcickim.  

Cele rajdu:

  • popularyzacja wiedzy o przyrodzie, zabytkach oraz historii Wielkopolski;
  • kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego;
  • rozbudzenie poczucia przynależności do środowiska lokalnego i regionu;
  • przybliżenie sylwetek wybitnych postaci związanych z naszym regionem;

2 kwietnia 2022 roku, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się wycieczka piesza do Głuszyny. Ośmiokilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy od Dworca PKS na Starołęce, a następnie wędrowaliśmy polami i lasami, podziwiając piękno krajobrazu polodowcowego okolic Poznania oraz meandrującą rzekę Głuszynkę.  Po drodze obserwowaliśmy jak przyroda po długiej zimie budzi się do życia. To był idealny dzień na piesze wycieczki. Po trzech godzinach wędrówki dotarliśmy na miejsce. Meta rajdu znajdowała się przy Schronisku Młodzieżowym w Głuszynie, a każdy uczestnik wycieczki mógł przetestować swoje siły w konkursach sprawnościowych i zdobyć bardzo ciekawe nagrody.

7 maja 2022 roku o godzinie 8.45  wyruszyliśmy pociągiem do Puszczykówka, gdzie czekał na nas przewodnik. Pogoda była wspaniała. Świeciło słońce, a temperatura sprzyjała wędrówce. Tym razem malownicza trasa liczyła około 12 kilometrów. Podziwialiśmy rozmaite formy krajobrazu polodowcowego: jeziora polodowcowe, wzgórza morenowe oraz naturalne zbiorowiska roślinne, a także związane z nimi zwierzęta.


Wędrując przez las musieliśmy bardzo uważać, aby nie rozdeptać chrząszczy. Po drodze mijaliśmy Jezioro Jarosławieckie, obszar ochrony ścisłej  i  potężny głaz narzutowy zwany Głazem Leśników. Jest to jedyny w Parku pomnik przyrody nieożywionej. Doszliśmy również do miejsca, w którym tablica umieszczona przy drodze skierowała nas do grobów powstańców z 1848 roku. Około 13.00 dotarliśmy do mety. Zmęczeni, ale szczęśliwi piekliśmy kiełbaski i odpoczywaliśmy po trudach wędrówki.

Uczniowie klasy 6a uczestniczyli w realizowanym przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk projekcie finansowanym przez MEiN - "165. rocznica Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i działania na rzecz rozwoju nauki i kultury". W ramach tego wydarzenia szóstoklasiści wzięli udział w ciekawym spacerze edukacyjnym z przewodnikiem PTTK. Podczas wyprawy poznaliśmy poznańskie wątki wielkiej historii. Mowa była m. in. o wizycie Dąbrowskiego i Wybickiego w Poznaniu 1 1806 r oraz o pierwszym zwycięskim powstaniu wielkopolskim. Zeszliśmy do krypty w kościele św. Wojciecha oraz odkrywaliśmy skarby biblioteki PTPN-u. Wszystko to związane było z dwusetną rocznica śmierci Józefa Wybickiego, autora słów polskiego hymnu.

E. Isajewicz

Dnia  10  maja 2022r. uczennica klasy 8a Agata Torz odebrała z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pana Roberta Gawła  zaświadczenie  o uzyskaniu tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.  Uroczystość odbyła się w Kuratorium  Oświaty w Poznaniu  w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tytuł laureata uzyskało w tym roku w naszym województwie 215 uczniów z 11 przedmiotów konkursowych.  Jesteśmy dumni, że są wśród nich uczniowie NASZEJ SZKOŁY.

Życzymy Agacie owocnego rozwijania swoich zainteresowań i gratulujemy sukcesu!

Link do informacji na temat uroczystości na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu: zobacz
IMG 20220510 103313z

20 maja w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu

poniedziałek, 23 maj 2022 10:53

Dzień Kosmosu w SP51!

W piątek 20 maja 2022r. klasy I-III realizowały projekt ''Ale Kosmos! '' z okazji Dnia Kosmosu. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę o wszechświecie na podstawie obejrzanych filmów, ciekawych prezentacji i książek. Uczyli się nowych terminów i nazw planet Układu Słonecznego. Wykonali też ciekawe prace plastyczne i techniczne. To był dzień pełen wrażeń!
Strona 1 z 22