piątek, 03 kwiecień 2020 09:19

Rekrutacja do klas pierwszych.

Rekrutacja do szkół podstawowych dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszej klasie, będzie odbywać się w terminie
6 - 27 kwietnia. Tak samo jak w przypadku rekrutacji do przedszkoli, rodzice proszeni są, aby wnioski o przyjęcie dziecka i pozostałe dokumenty wypełniali elektronicznie i wysyłali pocztą lub skanem do szkoły pierwszego wyboru . | przeczytaj więcej ...|

D
okumenty dotyczące naboru do klasy pierwszej:

- Zgłoszenie do szkoły podstawowej obwodowej
- Terminarz naboru


Informacje o sposobie wypełniania i dostarczania dokumentów:
Proszę wypełnić dokumenty i w terminie rekrutacji przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej skany lub zdjęcia na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule KLASA 1) albo pozostawić w specjalnie przygotowanej skrzynce pocztowej w Szkole. Jeżeli dokumenty zostały wypełnione za pośrednictwem strony NABÓR 2020 - (https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolapodstawowa/), także prosimy o informację mailową na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

piątek, 20 marzec 2020 09:41

Mistrz czytania mapy - wyniki

27 lutego odbył się konkurs - „Jestem mistrzem czytania mapy”

„Mistrzem czytania mapy” :

w klasach 4 została Julia Koper z klasy 4b
w klasach 5 został Krzysztof Michalak z klasy 5d
w klasach 6 został Antoni Maciejewski z klasy 6c
w klasach 7 został Piotr Bujnowicz z klasy 7d

Gratulujemy!
"Pomponiary" i cheerleaderzy SP51 wspierają zawodników WKS Grunwald.
Dnia 29 lutego 2020 roku grupy aerobowo-taneczne SP51 kibicowały podczas meczu pierwszej ligi w piłce ręcznej WKS Grunwald-KPR Ostrowia. Donośny doping i wsparcie licznego grona rodziców i uczniów Naszej Szkoły towarzyszył zaciętej rywalizacji. Ostatnia minuta meczu zaważyła nad wynikiem. Ostatecznie drużyna WKS Grunwald przegrała z KPR Ostrowia 28:30.
Uczniowie Naszej Szkoły poznali i utrwalili wiedzę na temat zasad gry w piłkę ręczną. Obserwowali zachowanie zawodników na boisku i ich ustawienie taktyczne podczas meczu. Zwrócili uwagę na komunikację pomiędzy zawodnikami, a sędziami.
Oprawa meczu zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Wszyscy byliśmy przejęci obecnością telewizji regionalnej WTK Poznań i działu sportowego TVP Sport oraz gazety Ratajskiej.
Uczniowie oprócz występów aerobowo-tanecznych do utworu Hadwell, wprowadzali zawodników na boisko przy oficjalnym otwarciu zawodów. Chętni mogli wziąć udział w konkursie piłki ręcznej z drobnymi nagrodami od sponsorów. Na koniec każdy z nas przybił „piątkę” z zawodnikami i mógł zrobić sobie zdjęcie.
Dziękuję organizatorom i trenerowi Krzysztofowi Brzezińskiemu za zaproszenie oraz słodkości, picie i gadżety do kibicowania dla wszystkich uczniów, rodziców i ich rodzeństwa. Z kolei dziękuję rodzicom i uczniom za obecność na tej imprezie sportowej w sobotnie popołudnie.
    Życzę dalszych występów moim „Pomponiarom” i  cheerleaderom, a drużynie WKS Grunwald sukcesów zawodowych.
Tekst i zdjęcia: Anna Kąsowska
Nauczyciel SP51.
poniedziałek, 24 luty 2020 17:07

Ferie zimowe w SP51

Dzięki dofinansowaniu Rady Osiedla Chartowo i zaangażowaniu nauczycieli, w czasie ferii zimowych w naszej Szkole, zostały zorganizowane zajęcia artystyczno-filmowe oraz zajęcia sportowe. Łącznie w ciągu dwóch tygodni ferii, czynny udział w zajęciach brało udział prawie 80 uczniów (głównie z klas młodszych). Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Starsi koledzy pomagali młodszym uczniom. Panowała przyjazna, koleżeńska atmosfera.


Dzięki bardzo bogatej ofercie dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z piłki nożnej, lekkoatletyki, koszykówki, hokeja. Oprócz zajęć sportowych zorganizowane zostały również zajęcia artystyczne, gdzie dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi.

Poniżej relacja zdjęciowa z zajęć.

Z okazji Walentynek uczniowie klasy 2A uczestniczyli w warsztatach LizakoweLove.  W kolorowej scenerii półek pełnych słodkości, cukierków i  lizaków uczyli się o sposobie produkcji słodyczy. Poznali jakie składniki są potrzebne do ich wytworzenia, które barwniki są naturalne i z czego pochodzą, rozpoznawali także zapachy i smaki. Największym przeżyciem jednak dla dzieci było samodzielne wykonanie lizaka, do produkcji którego wykorzystywane są , pozyskiwane  w sposób naturalny owocowe i warzywne aromaty oraz barwniki. Pod okiem specjalistów  udało się wszystkim wytworzyć własnego lizaka w kształcie serca.  Na koniec każde z dzieci otrzymało słodkie upominki , lizaka oraz pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

Małgorzata Kubiatowicz

poniedziałek, 24 luty 2020 16:41

Sukces ...

Ogromny sukces naszych uczennic
 w konkursie języka angielskiego. 
Nasi uczniowie wzięli udział w XVIII Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego "Harry Potter's Chamber of Secrets" objętym patronatem Wydziału Anglistyki UAM i organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu. Aby móc stanąć w szranki z ponad setką uczestników, trzeba było się wykazać nie tylko doskonałą znajomością książek J.K. Rowling, ale również wysokim stopniem zaawansowania w dziedzinie języka angielskiego. Z dumą informujemy, że Katarzyna Jafra z klasy 7d zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie, a Agata Szymańska z klasy 7b miejsce drugie. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom!
wtorek, 18 luty 2020 19:08

Koncerty kolędowe

W dniach 21, 22 i 23 stycznia 2020 w naszej szkole odbyły się trzy popołudniowe koncerty kolędowe dla rodziców i innych członków rodzin naszych uczniów. Na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem pianina zagrały wszystkie klasy czwarte, piąte, szóste i trzy klasy siódme. Ponadto można było usłyszeć i zobaczyć występy solowe Agaty Kubiak z kl. 7d, Antoniego Brzezińskiego z kl. 5a, Klaudii Zimniak z kl. 5f i Leonarda Baganca z kl. 5a. Całość poprowadziła nauczycielka muzyki p. Marta Glapiak.

Szkolne zawody pływackie SP 51 Poznań (klasa 1)

23.01.2020r. na basenie Chwiałka odbyły się wewnętrzne zawody pływackie klasy 1b.
Wszyscy zawodnicy rywalizowali na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym.
Reprezentacja dziewcząt: Alicja Dembska, Marcjanna Dobrzykowska, Hanna Jerzyńska, Amelia Roszkiewicz, Iga Oliwiecka, Nina Kamińska, Lena Piotrowska.
Reprezentacja chłopców: Michał Sierzchuła, Tymoteusz Fintz, Wojciech Snela, Jakub Brachaczek, Jan Mika, Emanuel Dynowski, Franciszek Gałka, Antoni Magnuszewski, Alan Kaczmarek, Jan Felman.
Zawodnicy wyróżnieni:
Hanna Jerzyńska- 1 miejsce
Marcjanna Dobrzykowska- 2 miejsce
Amelia Roszkiewicz- 3 miejsce
Michał Sierzchuła- 1 miejsce
Wojciech Snela- 2 miejsce
Tymoteusz Fintz- 3 miejsce
Gratulujemy wszystkim ukończenia dystansu, osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych postępów pływackich.
Dziękujemy za doping z trybun :-)
Trenerzy pływania SP 51 Poznań
Anita Spendowska
Szymon Michalik

Strona 1 z 14