poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:59

Wyniki konkursu...

Wyniki konkursu „Zima, święta się zbliżają, dzieci wierszem o nich opowiadają”

Klasowy konkurs na wiersz o tematyce świątecznej lub zimowej został rozstrzygnięty!
I miejsce - Julita Kołodziej
II miejsce - Leon Lep
III miejsce - Kamil Ojelade

Zapraszam do magicznego świata zimowej poezji: https://view.genial.ly/6009d297c8cd9d0d09ce26e9/presentation-klasa-3a-konkurs
Serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie!

Małgorzata Kubiatowicz

środa, 23 grudzień 2020 12:58

Akcja Boże Narodzenie

 Dnia 21.12.2020 odbyło się wręczenie zbieranych darów dla Alberta Radomskiego w ramach świątecznej akcji bożonarodzeniowej.  W poniższym filmiku znajduje się materiał zdjęciowy z przekazania darów. Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy! Publikujemy również podziękowania otrzymane od mamy Alberta. 

filmik z przekazania darów
podziękowania od mamy Alberta
środa, 02 grudzień 2020 18:48

GEOGRAFICZNY KALENDARZ ADWENTOWY

PEŁNY CIEKAWOSTEK GEOGRAFICZNYCH KALENDARZ ADWENTOWY 2020
Na lekcjach geografii stacjonarnie i online nieustannie poznajemy obiekty geograficzne, które w przyszłości jako młodzi podróżnicy i przewodnicy chcielibyśmy zwiedzić. Aktywni uczniowie z naszej placówki pomyśleli, iż warto byłoby podzielić się tymi wiadomościami z pozostała częścią społeczności szkolnej. Ustaliliśmy, iż najwłaściwszą formą będzie w grudniu przygotowanie kalendarza adwentowego.
Bardzo chcemy go Wam zaprezentować i poprosić o codzienne sprawdzanie jednej ciekawostki. Kalendarz adwentowy jest tak skonstruowany, że okienko otworzy się zgodnie z obowiązującą datą. Zachęcamy do poznawania pięknych i ciekawych miejsc na naszej planecie. Przepraszamy za małe opóźnienie,.. dziś już 2 grudnia. PEŁEN CIEKAWOSTEK GEOGRAFICZNYCH KALENDARZ ADWENTOWY 2020 - link (myadvent.net)

Kamil Michalak, Mikołaj Bialik, Aneta Łukomska

środa, 25 listopad 2020 12:03

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Rośliny chronione i zagrożone w Polsce”

Miło nam poinformować, że praca Mikołaja Szmaja, ucznia klasy 5c, została wyróżniona w konkursie fotograficznym dla Szkół Miasta Poznania pt. „ Rośliny chronione i zagrożone w Polsce”. Konkurs zorganizowała fundacja Biblioteka Ekologiczna.

Pracę Mikołaja pt. „Plażowicz pod ochroną” oraz prace innych Uczestników konkursu można obejrzeć na wirtualnej wystawie fotografii na stronie fundacji Biblioteka Ekologiczna.

http://www.be.eko.org.pl/rozne/wystawa_konkurs_2020.pdf

Gratulujemy Mikołajowi i dziękujemy pozostałym Uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie naszej Szkoły!
wyroznieniedyplom

niedziela, 15 listopad 2020 18:01

projekt: "E-szkoła, e-nauczyciel, e-uczeń"

W ostatnim czasie pandemia skłania nas wszystkich do szczególnej refleksji nad edukacyjną rzeczywistością i realizacją nauki z wykorzystaniem Internetu.
Uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią Magdaleną Ćwielong jeszcze w październiku podjęli próbę wyrażenia i nagrania swoich przemyśleń w ramach projektu "E-szkoła, e-nauczyciel, e-uczeń" - zobacz film.
 
wtorek, 03 listopad 2020 19:20

Pasowanie...

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniach 16-23 października 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu

sobota, 24 październik 2020 16:57

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji

Bezpłatny Kreator zdjęć do mLegitymacji
niedziela, 18 październik 2020 13:53

„Zapal znicz pamięci"

„Zapal znicz pamięci"

zniczJak co w roku zapraszamy uczniów SP 51 w Poznaniu do udziału w akcji medialno-edukacyjnej: „Zapal znicz pamięci", która odbędzie się 25 października 2020 r. Organizowana po raz dwunasty akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Oddziałowych Biur Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy oraz Radia Poznań i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. W bieżącym roku tematem wiodącym będą ofiary niemieckich zbrodni, które zginęły w egzekucjach organizowanych na terenie Wielkopolski, Pomorza, Kujaw, Górnego Śląska oraz w regionie łódzkim podczas Operacji Tannenberg. W Wielkopolsce, tradycyjnie już przypomnimy o utworzeniu pierwszego obozu koncentracyjnego na ziemiach polskich – Fortu VII. Do akcji włączają się regionalne muzea oraz izby pamięci, jak również wiele instytucji oświatowych. Tego dnia zachęcamy do zapalenia zniczy w miejscach pamięci oraz do przesyłania zdjęć dokumentujących to wydarzenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akcja obywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka.
Patronem medialnym jest portal: dzieje.pl
Strona 1 z 15