3 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia będąca zwieńczeniem szkolnego projektu historycznego pt. „Wielkopolska drogi do niepodległości”, który powiązany był z pierwszymi w tym roku obchodami nowego święta- Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.W przedstawieniu udział brali uczniowie i uczennice z klas 7d,6a,8a i 8g, a w roli chóru…
piątek, 03 czerwiec 2022 08:15

Głosuj na SP 51!

NAJWIĘKSZY W POLSCESPORTOWY KONKURSDLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu OlimpijskiegoGŁOSUJ NA SP 51
17.05.2022 i 30.05.2022 w naszej szkole odbyły się dwa etapy konkursu muzyczno – plastycznego zorganizowanego przez nauczycieli muzyki i plastyki z okazji Dnia Matki. Celem konkursu była prezentacja umiejętności artystycznych młodzieży, wspomaganie rozwoju ich uzdolnień, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów oraz oswajanie z występami przed publicznością. Jury w składzie: p.…
Uczniowie klas 4 - 7 w ramach projektu: „Turystyka piesza jako sposób na poznanie ciekawych miejsc w Wielkopolsce – regionie, w którym żyję” brali udział w  rajdach do Głuszyny oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego nad Jeziorem Chomęcickim.   Cele rajdu: popularyzacja wiedzy o przyrodzie, zabytkach oraz historii Wielkopolski; kształtowanie postawy szacunku dla…
Uczniowie klasy 6a uczestniczyli w realizowanym przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk projekcie finansowanym przez MEiN - "165. rocznica Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i działania na rzecz rozwoju nauki i kultury". W ramach tego wydarzenia szóstoklasiści wzięli udział w ciekawym spacerze edukacyjnym z przewodnikiem PTTK. Podczas wyprawy poznaliśmy poznańskie wątki wielkiej…
Dnia  10  maja 2022r. uczennica klasy 8a Agata Torz odebrała z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pana Roberta Gawła  zaświadczenie  o uzyskaniu tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.  Uroczystość odbyła się w Kuratorium  Oświaty w Poznaniu  w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tytuł laureata uzyskało w tym roku w naszym województwie 215…
20 maja w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu
Uczeń naszej szkoły FINALISTĄ Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 
poniedziałek, 23 maj 2022 10:53

Dzień Kosmosu w SP51!

W piątek 20 maja 2022r. klasy I-III realizowały projekt ''Ale Kosmos! '' z okazji Dnia Kosmosu. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę o wszechświecie na podstawie obejrzanych filmów, ciekawych prezentacji i książek. Uczyli się nowych terminów i nazw planet Układu Słonecznego. Wykonali też ciekawe prace plastyczne i techniczne. To był dzień pełen…
Strona 1 z 17