W związku z Narodowym Świętem Niepodległości chętni uczniowie z klas szóstych i siódmych wzięli udział w konkursie na portret wybranej postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego lub Wojciecha Korfantego.Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie praceI miejsce- Adelia ArchangielskaII miejsce-Julia FulińskaIII miejsce-Klaudia Zimniakwyróżnienia: Matylda Ober, Sebastian Wisiorek,…
Nasza szkoła bierze udział w konkursie na kroki w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids. ZASADY KONKURSU Konkurs stanowi rywalizację międzyszkolną polegającą na zebraniu największej liczby kroków przez uczniów, a odbywa się w terminie: 24 stycznia- 6 lutego 2022r. NAGRODY Do wygrania setki opasek sportowych Huawei Band4 oraz CEL CHARYTATYWNY – Wielka…
poniedziałek, 03 styczeń 2022 13:20

Lekcja historii – zabawa w heraldyków

  W czasie kilku dni nauki zdalnej uczniowie klas 4c, 5a, 6c oraz 7e na lekcji historii mieli okazje zapoznać się jedną z pomocniczych działów nauki historii jaką jest heraldyka. Uczniowie najpierw dowiedzieli się czym zajmuje się heraldyka. Następnie mieli okazje oglądać różne średniowieczne herby oraz aktualne herby, które wykorzystuje…
poniedziałek, 29 listopad 2021 13:31

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miasto Poznań otrzymało w 2021 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu pn. "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025". Program przeznaczony jest na dofinansowanie zadania polegającego rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 "Zakup nowości wydawniczych…
czwartek, 04 listopad 2021 09:23

Akcja czytaj!

Zachęcamy do skorzystania z akcji, w którą włączyła się biblioteka szkolna. Ruszyła kolejna edycja akcji Czytaj PL i Upoluj swoją książkę. Kod QR zapewniający dostęp do bezpłatnych 12 tytułów jest już aktywny.Zobacz plakat
środa, 03 listopad 2021 16:09

PAŹDZIERNIK MIĘSIĄCEM MUZYKI W SP 51

Październik upłynął nam pod znakiem dwóch wydarzeń muzycznych. 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki natomiast 25 października Międzynarodowy Dzień Opery. Postanowiliśmy uczcić obie okazje grając cały miesiąc na instrumentach, śpiewając i słuchając muzyki, co zostało uwiecznione na nagraniach.29 października gościliśmy w szkole dwoje artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu – panią…
wtorek, 02 listopad 2021 17:44

DZIEŃ MAKARONU "VIVA LA PASTA!"

Dnia 25 października 2021 klasy I-III obchodziły Światowy Dzień Makaronu.
czwartek, 28 październik 2021 14:35

Dzień postaci z bajek

- Dzień postaci z bajek - informacja - Dzień postaci z bajek - KONKURS
wtorek, 26 październik 2021 15:53

Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego...

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jak i troje naszych nauczycieli zostało nominowanych w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego w kategorii "Szkoła Roku" i "Nauczyciel na medal".Nominowani nauczyciele to:pan Damian Borowskipani Paulina Sadowskapani Małgorzata KubiatowiczGłosowanie kończy się 02-go grudnia o godzinie 21.30 Zagłosować można poprzez link lub sms.Glosowanie na szkołę: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/szkola-podstawowa-nr-51%2C2248757/ lub sms…
poniedziałek, 25 październik 2021 08:45

Wykład o Powstaniu Wielkopolskim

Nadchodzące listopadowe dni skłaniają nas do rozmyślań nad zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Przy tej okazji należy również pamiętać o dzielnych Wielkopolanach i Wielkopolankach, którzy pragnęli, aby Wielkopolska z Poznaniem na zawsze stała się częścią odradzającej się ojczyzny. Powstanie Wielkopolskie było tego pragnienia najlepszym dowodem. Uczniowie klas ósmych mieli okazję…
Strona 1 z 15