W związku z Narodowym Świętem Niepodległości chętni uczniowie z klas szóstych i siódmych wzięli udział w konkursie na portret wybranej postaci: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego lub Wojciecha Korfantego.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie prace

I miejsce- Adelia Archangielska

II miejsce-Julia Fulińska

III miejsce-Klaudia Zimniak

wyróżnienia: Matylda Ober, Sebastian Wisiorek, Maja Orłowska, Małgorzata Kosmala


Nagrody zostaną przekazane przez panie Sylwię Błażejewską lub Ewę Isajewicz

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom - dziękujemy.

Nasza szkoła bierze udział w konkursie na kroki w aplikacji mobilnej Pho3nix Kids.

ZASADY KONKURSU Konkurs stanowi rywalizację międzyszkolną polegającą na zebraniu największej liczby kroków przez uczniów, a odbywa się w terminie: 24 stycznia- 6 lutego 2022r. NAGRODY Do wygrania setki opasek sportowych Huawei Band4 oraz CEL CHARYTATYWNY – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzyma 5zł od Fundacji Pho3nix za 1 aktywnego ucznia, który wykona co najmniej 1000 kroków w konkursie. Akcja rejestracyjna jest możliwa już od 3 stycznia 2022r.
REGULAMIN KONKURSU
PODSTAWOWE INFORMACJE 

poniedziałek, 03 styczeń 2022 13:20

Lekcja historii – zabawa w heraldyków

 

W czasie kilku dni nauki zdalnej uczniowie klas 4c, 5a, 6c oraz 7e na lekcji historii mieli okazje zapoznać się jedną z pomocniczych działów nauki historii jaką jest heraldyka. Uczniowie najpierw dowiedzieli się czym zajmuje się heraldyka. Następnie mieli okazje oglądać różne średniowieczne herby oraz aktualne herby, które wykorzystuje się w dniu dzisiejszym. Podsumowaniem tej lekcji było własne wykonanie swojego herbu z wykorzystaniem oprogramowania do tworzenia takich herbów.

Lekcja okazała się dobrą zabawą dla samych uczniów. Nauka poprzez zabawę rozwinęła w uczniach ich kreatywność oraz twórczość.

Poniżej zaprezentowano kilka prac uczniów.

                       

                                                                                   Damian Borowski

czwartek, 02 grudzień 2021 12:37

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

„Piękno przyrody na terenach chronionych”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez poznańką Fundację Biblioteka Ekologiczna. W tym roku temat konkursu brzmiał „Piękno przyrody na terenach chronionych”. Miło nam poinformować, że praca Wiktorii Wolskiej uczennicy klasy 7d pt. „Zwiady- mrówka” otrzymała wyróżnienie w konkursie.   Fotografia została wykonana na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. 

Gratulujemy Wiktorii i dziękujemy wszystkim uuczniom, którzy zgłosili swoje prace do konkursu za godne reprezentowanie szkoły!  Jury konkursu miało w tym roku ciężki orzech do zgryzienia podczas oceny prac.

Oto link do wyników konkusu:

http://www.be.eko.org.pl/rozne/wyniki_konkursu_2021.htm
Zwiady mrwka
odbir wyrnienia 1

poniedziałek, 29 listopad 2021 13:31

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Miasto Poznań otrzymało w 2021 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu pn. "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025". Program przeznaczony jest na dofinansowanie zadania polegającego rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 "Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych" (Kierunek interwencji: 3.1. "Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego" oraz Kierunek interwencji: 3.2. "Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych"). Dotacja dla Miasta Poznania z budżetu państwa z tytułu realizacji tego programu wynosi: 110.500,- Całkowita wartość programu wynosi natomiast 138.125,

czwartek, 04 listopad 2021 09:23

Akcja czytaj!

Zachęcamy do skorzystania z akcji, w którą włączyła się biblioteka szkolna. 
Ruszyła kolejna edycja akcji Czytaj PL i Upoluj swoją książkę. Kod QR zapewniający dostęp do bezpłatnych 12 tytułów jest już aktywny.
Zobacz plakat

środa, 03 listopad 2021 16:09

PAŹDZIERNIK MIĘSIĄCEM MUZYKI W SP 51

Październik upłynął nam pod znakiem dwóch wydarzeń muzycznych.
1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki natomiast 25 października Międzynarodowy Dzień Opery. Postanowiliśmy uczcić obie okazje grając cały miesiąc na instrumentach, śpiewając i słuchając muzyki, co zostało uwiecznione na nagraniach.
29 października gościliśmy w szkole dwoje artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu – panią Karolinę Zdrojkowską – Pytlak i pana Adama Glapiaka,  którzy najpierw opowiedzieli o swojej pracy a później zaśpiewali dla nas solo i w duecie.
Nie zabrakło oczywiście naszego szkolnego hymnu, który klasy 4 – 7 śpiewały na każdych zajęciach  z muzyki, natomiast podczas zajęć z plastyki przygotowaliśmy prace o instrumentach muzycznych, których wystawa odbyła się w holu szkoły.

1. kl. 4b wykonała hymn naszej szkoły (muz. I sł. Sławomir Szkudlarek)

2. kl. 5a zagrała na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem nauczyciela muzyki na pianinie szantę pt. „Wesoły marynarz”.

3. kl. 6c zagrała na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem nauczyciela muzyki na pianinie „Odę do radości” z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.

4. kl. 7e zagrała na dzwonkach chromatycznych z towarzyszeniem nauczyciela muzyki na pianinie fragment „Tańców połowieckich” Aleksandra Borodina.

5. Antoni Brzeziński z kl. 7a wykonał na pianinie 'Heart of courage' Thomasa J. Bergersena.

6. Grupa świetlicowa z kl. 2 wykonała na dzwonkach diatonicznych dawną melodię francuską „Ah! vous dirais-je, Maman”.

7. Jan Kaniewski z kl. 4d wykonał na pianinie fragment utworu Michaela Jacksona pt. 'Billie Jean'

8. Jeremiasz Kowalewski z kl. 6c zagrał na kalimbie „Odę do radości” pochodzącą z IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.

9. Jaśmina Kurkowiak z kl. 4c wykonała na pianinie fragment słynnej arii „La donna è mobile” z opery Giuseppe Verdiego pt. „Rigoletto”.

10. Leonard Baganc z kl. 7a zagrał na pianinie utwór Enyi pt. 'Watermark'.

11. Sara Jackiewicz z kl. 4b wykonała grając na ukulele i śpiewając utwór Sanah pt. 'No sory'.

12. Zofia Szumska z kl. 7d zaśpiewała piosenkę Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście”.

13. Vladyslav Rubych z kl. 7g zagrał na saksofonie dwa utwory autorstwa De Haske o tytułach: 'The Church Organ' oraz 'Plucking the Guitar'.

14. Artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu – Pani Karolina Zdrojkowska – Pytlak oraz Pan Adam Glapiak wykonali duet „Là ci darem la mano” z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. „Don Giovanni”.

opracowała: Marta Glapiak

wtorek, 02 listopad 2021 17:44

DZIEŃ MAKARONU "VIVA LA PASTA!"

Dnia 25 października 2021 klasy I-III obchodziły Światowy Dzień Makaronu.
wtorek, 26 październik 2021 15:53

Plebiscyt Głosu Wielkopolskiego...

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jak i troje naszych nauczycieli zostało nominowanych w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego w kategorii "Szkoła Roku" i "Nauczyciel na medal".

Nominowani nauczyciele to:

pan Damian Borowski
pani Paulina Sadowska
pani Małgorzata Kubiatowicz

Głosowanie kończy się 02-go grudnia o godzinie 21.30 
Zagłosować można poprzez link lub sms.

Glosowanie na szkołę:
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/szkola-podstawowa-nr-51%2C2248757/ lub sms ??? o treści: SPN.548 na numer 72355

Głosowanie na pana Damiana Borowskiego:
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/damian-borowski%2C2277547/#coin-plebiscyty lub sms o ???treści: FPN.59 na numer 72355

Głosowanie na panią Paulinę Sadowską:
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/paulina-sadowska%2C2277589/ lub sms o treści FPN.78 na numer 72355

Głosowanie na panią Małgorzatę Kubiatowicz:
https://gloswielkopolski.pl/p/kandydat/malgorzata-kubiatowicz%2C2288299/ lub sms o treści DPN.741 na numer 72355

Koszt smsa w głosowaniu 2.46 z VAT

Dziękujemy za nominacje.

Nominowanym nauczycielom gratulujemy i trzymamy kciuki!
Szczegółowe informacje na temat plebiscytu znajdują się pod linkiem:
https://gloswielkopolski.pl/wielki-plebiscyt-edukacyjny-rozpoczety-glosuj-na-nauczycieli-przedszkola-szkoly-i-uczelnie-lub-zglos-swoich-kandydatow-do/ar/c5-15836535
Strona 1 z 20