wtorek, 02 styczeń 2018 12:08

Grudniowa zbiórka czekolad

W grudniu w naszej szkole uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią Panią Adrianną Garczyńską-Gubałą oraz Panią Dorotą Dutkiewicz zbierali czekolady, które Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu przekazało Polakom miejszkającym na Litwę. Nasze czekolady trafiły do szkół z polskim językiem wykładowym w Wilnie oraz w rejonie Wileńskim, do oddziałów przedszkolnych, podstawowych i średnich, do szkół: Jana Pawła II w Wilnie, w Duksztach Pijarskich, Rzeszy Wielkiej, Podbrodziu, Mejszagole i Kolonii Wileńskiej. Wszędzie Mikołaj z pomocnikami robił furorę. W ramach rewanżu Nauczyciele i Uczniowie przygotowali wspaniałe programy połączone z recytacją, tańcem i śpiewem. W intencji wszystkich Darczyńców, Symatyków i Członków Towarzystwa została odprawiona Msza święta koncelebrowana w Ostrej Bramie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom zaangażowanym w akcję, w Naszej Szkole było ich naprawdę dużo, za wsparcie.
A.Garczyńska-Gubałą, D.Dutkiewicz