czwartek, 21 grudzień 2017 07:30

SZLACHETNI WOLONTARIUSZE

Od 8. do 10. grudnia uczniowie zrzeszający szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli, jak co roku, w finale ogólnopolskiego programu „Szlachetna Paczka” w rejonie Poznań-Rataje Górne.
Pracę rozpoczęliśmy od świątecznego przystrojenia magazynu oraz „dziennej sali”, w której wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna przyjmowali darczyńców. Sobota i niedziela minęła pod znakiem intensywnej pracy. Dzieci wspierały działaczy organizacji podczas przenoszenia paczek, opakowywania ich w ozdobny papier oraz przygotowywania do wywozu. W ciągu prawie trzech dni pełnych cudów do siedziby rejonu przybyło kilkanaścioro członków SKW oraz tradycyjnie absolwentów naszej szkoły, którzy mieli okazję wyjechać do wybranych rodzin włączonych do tegorocznej edycji.
Satysfakcja, zadowolenie z poczynionego dobra oraz uśmiechy na twarzach obdarowanych rekompensowały zmęczenie oraz gonitwę, która nie opuszczała nas nawet na chwilę.
Wszystkim szkolnym wolontariuszom dziękuję za wsparcie działań Rataj Górnych i wierzę, że w nadchodzący czas na wspomnienie magicznego weekendu ciepło zagości nie tylko przy stole, ale i w duchu.
Mateusz Książkowski