czwartek, 21 grudzień 2017 07:26

OPIERNICZ RAKA!

W środę, 20. grudnia, uczniowie klasy 5b odwiedzili pacjentów Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Uszy reniferów na głowach gości oraz św. Mikołaj w pełnym ekwipunku wywołali szczere uśmiechy na niejednej twarzy. Dzieci zagrały na flażoletach kilka znanych wszystkim kolęd; inne zaś, równie nastrojowe, zaśpiewali towarzyszący im gimnazjaliści z zespołu teatralnego (wśród których nie sposób było nie zauważyć Maryi i Józefa). Na widzów czekały cukierki, pierniczki i inne smakołyki, jak również świąteczne życzenia na kartkach wykonanych przez uczniów naszej szkoły i jabłuszka zebrane w klasach pod hasłem „Akcja z ogonkiem”.
Nie brakowało wzruszeń. Pielęgniarki, lekarze, opiekunowie medyczni oraz pacjenci tłumnie zebrali się na szpitalnych korytarzach bądź przysłuchiwali się kolędowaniu z łóżek w salach, aby poczuć atmosferę nadchodzących dni. Kilka godzin spędzonych w murach WCO pozwoliło rozpromienić serca chorych, a także uświadomić młodym wolontariuszom, jak serdeczność, otwartość i obecność może wesprzeć w trudnych chwilach drugiego człowieka. Dziś wspólnie „opierniczyliśmy raka”.
W wędrówce po budynku oraz w występach uczestniczyli także rodzice dzieci z klasy 5b, działacze fundacji dla osób walczących z rakiem oraz lokalna telewizja.
Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom, którzy bezinteresownie przekazali laurki oraz jabłka, bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tworzeniu dobra, które, mamy nadzieję, trwale zapisze się w naszych szkolnych zwyczajach.
 
Materiał z akcji przygotowany przez dziennikarzy WTK Play
Mateusz Książkowski