wtorek, 10 grudzień 2019 16:20

Spotkanie z Mistrzem

Spotkanie z Mistrzem Polski w Boksie DAMIANEM WRZESIŃSKIM w Szkole Podstawowej  nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu odbyło się 3 grudnia 2019r.  Wspólnie spędzony czas ze sportowcem wzbogacił działalność dydaktyczną i wychowawczą Szkoły. Pan Damian przybliżył historię i definicję boksu. Objaśnił kategorie wagowe i zasady na ringu. Omówił zdrowy styl życia (prawidłowe odżywianie, odnowę biologiczną, treningi). W pokazie ciosów i uników nauczał elementy techniczne i taktyczne boksu. Sportowiec zwrócił szczególną uwagę na rolę rodziny i kibiców w przygotowaniach do zawodów.

Na przywitanie Damiana Wrzesińskiego „Pomponiary” oraz cheerleaderki SP51 zatańczyły układ choreograficzny składający się z trzech piosenek.  Następnie podczas prelekcji uczniowie oglądali trofea Mistrza, przymierzali stroje bokserskie. Spotkanie kończyły wspólne zdjęcia i autografy. W sumie w zajęciach uczestniczyło około 400 uczniów z dwudziestu klas 1-8.
W imieniu Szkoły Podstawowej nr 51 składam serdeczne podziękowania panu Damianowi Wrzesińskiemu. Życzę kolejnych sukcesów zawodowych i sportowych.
Z wyrazami podziwu: Anna Kąsowska.