Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, żeby spełniać się w tej roli, trzeba mieć umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem.W tą definicje najlepiej wpisuje się nasza…
niedziela, 06 styczeń 2019 19:51

"Serce dla Lwowa" - podziękowania.

Szanowni Państwo,dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nam zebrać bardzo dużo zabawek, przyborów szkolnych oraz książek dla dzieci a także środków czystości.Dary zostały przekazane Polakom mieszkającym na Ukrainie.Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przesłało podziękowania, które zamieszczamy na stronie szkoły.Jako koordynator akcji bardzo Państwu dziękuję.Dariusz Biały
czwartek, 20 grudzień 2018 11:43

PUCHAR 5 MILIONÓW

18 grudnia 2018 roku uczniowie naszej Szkoły z klas I – VI wzięli udział w siedemnastej edycji zawodów pn. “Puchar 5 Milionów”.Tradycyjnie impreza odbyła się w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło ciekawych zabaw, zadań oraz Świętego Mikołaja. Do uczestnictwa wystarczył jedynie strój sportowy oraz moc energii i chęci do…
poniedziałek, 17 grudzień 2018 09:06

Warsztat św. Mikołaja w klasie 3A

Przedświąteczny tydzień upłyną w klasie 3a świątecznie i rodzinnie. Nasza sala zamieniła się w prawdziwy warsztat Świętego Mikołaja, a dzieci nie próżnowały i stworzyły przepiękne świąteczne dekoracje i prezenty. Dla tych artystycznych zmagań nie mogło oczywiście zabraknąć wyjątkowej świątecznej oprawy, czyli blasku choinkowych lampek, dźwięku świątecznych melodii oraz pachnących własnoręcznie…
niedziela, 09 grudzień 2018 18:26

Mikołajkowy Bieg na Orientację

Mikołajkowy Bieg na Orientację wpisał się już na stałe w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 51 w Poznaniu. Jak co roku, 6 grudnia, wszyscy uczniowie podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe, szukali z pomocą mapy, punktów zostawionych przez Św. Mikołaja na terenie Szkoły. Każdy z uczestników klas 0-3…
Turniej na 100-lecie.Dnia 6 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej numer 51 w Poznaniu odbył się turniej hokejowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i IV Memoriał im. Henryka Zielazka. Zaszczycili nas swoją obecnością dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznania, pani dr Ewa Bąk, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 51, pani Kamilla…
Turniej na 100-lecie.Dnia 6 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej numer 51 w Poznaniu odbył się turniej hokejowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i IV Memoriał im. Henryka Zielazka. Zaszczycili nas swoją obecnością dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznania, pani dr Ewa Bąk, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 51, pani Kamilla…
środa, 05 grudzień 2018 15:59

Lekcja o Powstaniu Wielkopolskim

29 listopada w holu naszej szkoły odbyły się spotkania z uczniami klas 1 - 3, mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki związanej z Powstaniem Wielkopolskim, ważnymi miejscami, postaciami i wydarzeniami. Jednym z elementów zajęć było obejrzenie wystawy HEROSI WOLNOŚCI przygotowanej w całości z klocków Lego.Joanna Kulgen
Strona 1 z 6