poniedziałek, 16 kwiecień 2018 06:23

Akcja „Góra Grosza” 2018

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w akcji „Góra Grosza”, która ma na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego…
środa, 28 marzec 2018 10:50

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

    27 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym dniu, choć na chwilę, przenieśliśmy się do miejsca, gdzie powstał teatr – starożytnej Grecji. W klasach i na szkolnym korytarzu można było spotkać wielu starożytnych greckich bogów, herosów i filozofów.    Gościem honorowym uroczystości przygotowanej przez polonistów…
wtorek, 27 marzec 2018 10:56

Akcja charytatywna „Daj Włos”

Z ogromną dumą pragnę poinformować, że w naszej szkole organizowana jest akcja charytatywna „Daj Włos” pod patronem fundacji Rak and Roll. Jej nadrzędnym, celem jest oddawanie włosów na peruki dla kobiet po przeprowadzonych zabiegach chemioterapii.Z całego serca pragnę zachęcić do akcji Was drodzy uczniowie, a także członków Waszych rodzin. Warunkiem…
Uczniowie naszej szkoły zainaugurowali nowy projekt Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kolej edycji projektu IPN „Tramwajem przez historię najnowszą”. W tym roku oferta IPN została rozszerzona o lekcję terenową na temat Powstania Wielkopolskiego, w związku ze zbliżającą się 100 rocznicą zrywu. Jako…
piątek, 23 marzec 2018 08:11

Kolejorz gra z klasą

Dobiegła końca II edycja „Kolejorz Gra z Klasą”. Pięć poznańskich szkół, rywalizowała ze sobą w konkurencjach piłkarskich. Wraz z kapitanem, Maciejem Makuszewskim, Szkoła Podstawowa nr 51 już po raz drugi wygrała konkurs. W nagrodę 20 reprezentantów Szkoły, wraz  z panią Dyrektor, Kamillą Poną oraz trenerami, odebrało z rąk wiceprezesa Lecha…
piątek, 09 marzec 2018 07:25

Spotkanie z mistrzami!

Dnia 8 marca najlepsi z najlepszych zagościli w Szkole Podstawowej nr 51. Mieliśmy ogromną przyjemność spotkać i porozmawiać z Łukaszem Krawczukiem, członkiem złotej sztafety 4x400 m z HMŚ Birmingham 2018, która jednocześnie ustanowiła halowy rekord świata oraz Marcinem Lewandowskim wicemistrzem świata w biegu na 1500 m podczas halowych mistrzostw świata…
czwartek, 01 luty 2018 21:26

„Noc Biologów”

12 stycznia chętni uczniowie z klas siódmych wraz z panią Małgorzatą Rosińską i panią Karoliną Urbańską wzięli udział w „Nocy Biologów” organizowanej  na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w ramach ogólnopolskiego festiwalu nauk biologicznych.   Tym razem odwiedziliśmy pracownię botaniczną, w której poznaliśmy tajniki rozmażania roślin metodą in vitro. Uczniowie…
poniedziałek, 29 styczeń 2018 07:42

Wystawa Powstanie Warszawskie w holu SP 51

Od kilku tygodni uczniowie 4, 5, 6 oraz 7 klas zwiedzają wystawę poświęconą jednemu z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – Powstaniu Warszawskiemu. Niecodzienna lekcja historii jest możliwa dzięki uprzejmości pracowników Intytutu Pamięci Narodowej, którzy wypożyczyli naszej szkole kolejną już, bardzo interesującą wystawę historyczną.Wystawa „Powstanie Warszawskie” przybliża odbiorcy zarówno genezę…
czwartek, 25 styczeń 2018 13:10

Zajęcia w kręgielni

W ramach realizowanego w świetlicy projektu "Sportowa świetlica" odbyły się kolejne zajęcia w klubie sportowym "Czarna kula". Dzieci pod opieką pań Małgorzaty Kuny i Ewy Isajewicz miały okazję poznać historię kręgli i zagrać w tą znaną już w średniowieczu grę. Niezależnie od wyników sportowej rywalizacji na torze, do szkoły wróciły…
czwartek, 25 styczeń 2018 13:06

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

W listopadzie, jak co roku odbyła się w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą w zakresie mitologii greckiej i udzielić odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru.Dwoje uczestników Jakub Pakura z…
Strona 1 z 3