Projekt biblioteczny - „Wiąż, ile chcesz, Albercie”

Projekt obejmował głośne i wrażeniowe czytanie książki „Wiąż, ile chcesz, Albercie”. Książkę czytaliśmy w wersji papierowej oraz elektronicznej – wyświetlanej na tablicy multimedialnej. Dzieci poznały także pokrótce całą serię książek o Albercie Albertsonie. Uczniowie uczestniczyli w zabawach związanych z rozwojem manualnym. Dzieci w trakcie warsztatów stworzyły różnorodne kokardy, supełki. Miały możliwość zapakować prezenty, zawiązać sznurowadła przy butach, zrobić kokardę przy fartuszku kuchennym, zawiązać szalik.

Pasowanie na Czytelnika

4. i 5. grudnia do grona Czytelników Biblioteki Szkolnej uroczyście dołączyli Uczniowie klas pierwszych!
Pierwszoklasiści w swoich salach lekcyjnych utworzyli „pociąg” i wyruszyli do krainy książek. Zanim tam dotarli, spotykali postacie z bajek, rozwiązywali zagadki. Już na miejscu uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki. Jedna ze starych, magicznych książek przypomniała wszystkim, jak należy dbać o książki. Postacie z bajek i nauczyciel bibliotakarz przekazali najważniejsze informacje dotyczące księgozbioru i zasad korzystania z niego. Uczniowie po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, podpisali pamiątkowy akt pasowania na czytelnika i wypożyczyli pierwsze książki ☺
Zapraszamy do poznawania zbiorów naszej biblioteki!

Minerały- co to takiego?

17. maja w bibliotece szkolnej uczniowie klas szóstych: Agata (6c), Adam (6b) i Patryk (6c) przeprowadzili dla młodszych koleżanek i kolegów z kl. 1b, 1c i 2g niezwykle ciekawe zajęcia na temat minerałów połączone z prezentacją własnych kolekcji.