WIELKI MARATON CZYTELNICZY

WYNIKI

Klasy II – III

Koper Julia i Sikorska Zuzanna wyróżnienie za najlepszy wynik w szkole

Klasy IV – VI

Szymańska Agata i Kołodziejczak Adam wyróżnienie ogólnopolskie

Klasy VII – VIII

Nowak Martyna wyróżnienie za najlepszy wynik w szkole

GRATULUJEMY !!!

KSIĄŻKI NA FIOLETOWYM DYWANIE

W pierwszych dniach kwietnia klasy VI pod kierownictwem pana Mateusza Książkowskiego zainaugurowały cykl zajęć bibliotecznych „Książki na fioletowym dywanie”. Uczniowie kolejno prezentowali swoje ulubione książki zachęcając tym samym koleżanki i kolegów do ich przeczytania. Następne zajęcia odbywać się będą sukcesywnie do końca maja. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli również prezentację nowości przygotowaną przez panie bibliotekarki.

Warsztaty wydawnictwa ZakamarkiW pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez wydawnictwo Zakamarki. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli fragmenty książek "Moje szczęśliwe życie" autorstwa Rose Lagercrantz oraz "Mattis i jego przygody" autorstwa Rose i Samuela Lagercrantz. Po wysłuchaniu fragmentów książek rozmawiali na tematy, które tak samo, jak dla bohaterów Duni i Mattisa są ważne w ich życiu np. przyjaźń, pierwszy dzień w szkole czy agresywny kolega.

Książki o Duni i Mattisie to historie o uczuciach i przeżyciach dzieci opowiedziane z ich perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka i świetne ilustracje