środa, 09 styczeń 2019 11:54

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

4. stycznia 2019r. w Gimnazjum nr 43 w Poznaniu odbył się etap rejonowy XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Z radością informujemy, że reprezentantka naszej Szkoły – Kinga Lisiak z kl. 8a zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.
Gratulujemy!

Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, żeby spełniać się w tej roli, trzeba mieć umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem.

W tą definicje najlepiej wpisuje się nasza pani wicedyrektor Dorota Dromirecka, która poza olbrzymim doświadczeniem, zaangażowaniem oraz umiejętnościami przekazywania wiedzy młodym polakom zachowała jednocześnie olbrzymie pokłady empatii. Złożenie tych cech w całość pozwoliły Pani Dorocie na uzyskanie tytułu najlepszego nauczyciela w wielkopolsce zdaniem ,,Głosu Wielkopolskiego". Podwójnie cieszy jednak fakt, że to nie redaktorzy czy pracownicy czasopisma decydowali o zwycięstwie, tylko osoby, które Pani Dorota spotkała na swojej drodze przez wszystkie lata pracy w szkole. Jest to ogromny powód do dumy, nie tylko dla żwyciężczyni, ale przede wszystkim dla całej naszej szkoły.

Każdej osobie, która przyczyniła się do tego wyróżnienia serdecznie dziękujemy. 


autor tekstu: Łukasz Kosmaczewski
niedziela, 06 styczeń 2019 19:51

"Serce dla Lwowa" - podziękowania.

Szanowni Państwo,
dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nam zebrać bardzo dużo zabawek, przyborów szkolnych oraz książek dla dzieci a także środków czystości.
Dary zostały przekazane Polakom mieszkającym na Ukrainie.
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przesłało podziękowania, które zamieszczamy na stronie szkoły.
Jako koordynator akcji bardzo Państwu dziękuję.
Dariusz Biały
niedziela, 06 styczeń 2019 19:47

„Zielnik inspirowany poezją”

20. grudnia 2018r. w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Libelta w Poznaniu odbyło się podsumowanie konkursu na zielnik inspirowany oraz ilustrowany poezją. Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami konkursu w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja:
- Julia Szczepaniak z klasy 8d – I miejsce,
- Mateusz Szmaj z klasy 8b- II miejsce.
Gratulujemy !
czwartek, 20 grudzień 2018 11:43

PUCHAR 5 MILIONÓW

18 grudnia 2018 roku uczniowie naszej Szkoły z klas I – VI wzięli udział w siedemnastej edycji zawodów pn. “Puchar 5 Milionów”.

Tradycyjnie impreza odbyła się w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło ciekawych zabaw, zadań oraz Świętego Mikołaja. Do uczestnictwa wystarczył jedynie strój sportowy oraz moc energii i chęci do dobrej zabawy.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 09:06

Warsztat św. Mikołaja w klasie 3A

Przedświąteczny tydzień upłyną w klasie 3a świątecznie i rodzinnie. Nasza sala zamieniła się w prawdziwy warsztat Świętego Mikołaja, a dzieci nie próżnowały i stworzyły przepiękne świąteczne dekoracje i prezenty. Dla tych artystycznych zmagań nie mogło oczywiście zabraknąć wyjątkowej świątecznej oprawy, czyli blasku choinkowych lampek, dźwięku świątecznych melodii oraz pachnących własnoręcznie zdobionych pierniczków.

Opr.: Małgorzata Kubiatowicz - wychowawca klasy 3A
10.12.2018 roku pływacy klasy 3b i 1b wystartowali w Międzyszkolnych Mistrzostwach Miasta Poznania w pływaniu, rywalizując na dystansie 50 metrów stylem klasycznym (klasa 3) i 25 metrów stylem dowolnym ze sprzętem (klasa 1). Wielkie gratulacje dla wszystkich! Były rekordy indywidualne, walka do samego końca- minimalne różnice setnych sekund na finiszu i lekcja ze stresem startowym.
Zawodnicy wyróżnieni:
3 miejsce- Julia Koper (3 klasa)
6 miejsce- Nikola Babik (3 klasa)
3 miejsce- Witold Hadyński (3 klasa)
5 miejsce- Oliwia Zagrodzka (1 klasa)
2 miejsce- Franciszek Bultrowicz (1 klasa)

Podziękowania dla organizatora zawodów i rodziców którzy dzielnie kibicowali naszym.
Wszystkim życzymy dalszej pracy na treningu i kolejnych udanych startów.

Trenerzy pływania SP 51
niedziela, 09 grudzień 2018 18:28

Uczniowie SP 51 z nagrodą Miasta Poznania

5 grudnia w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbywała się uroczystość wręczenia „Nagród Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia sportowe dla uczniów poznańskich szkół”. Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursu, w której skład wchodzili urzędnicy Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz miejscy radni, przyznała nagrody trzem uczniom naszej Szkoły, za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2017/18. Nagrodzeni zostali: Zofia Strączkowska (7a), Róża Krysztofiak (8a) oraz Marcin Puchalski (8c). Nagrodzonym, rodzicom oraz trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.”

Strona 1 z 8