niedziela, 01 grudzień 2019 18:24

XXVI Wielkopolski Rajd

28 września 2019 roku odbył się XXVI Wielkopolski Rajd „Witamy jesień w Wierzenicy”. Wyruszyliśmy autokarem do Kicina, a dalej pieszo do Wierzenicy. Celem rajdu było poznanie przyrodniczych walorów Puszczy Zielonki oraz obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Zwiedziliśmy również kościół w Wierzenicy oraz kryptę Cieszkowskich. Na mecie braliśmy udział w konkursie wiedzy o tym pięknym miejscu, które znowu ugościło nas cudowną  pogodą i wspaniałymi krajobrazami. Wrażeń było dużo i jesteśmy pewni, że wrócimy do  Wierzenicy za rok. 


środa, 18 grudzień 2019 20:09

Wycieczka do Laboratorium Wyobraźni

Dzieci z klasy 2A we wtorek 17 grudnia br. udały się na wycieczkę do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM „Laboratorium Wyobraźni”, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna. Zajęcia miały charakter warsztatowy, a ich celem było rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań naukami przyrodniczymi. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia prowadzone pod okiem ekspertów na interaktywnej ekspozycji, na której można było samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin fizyki. Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w laboratorium chemicznym, gdzie uczestnicy przeprowadzali doświadczenia z różnymi preparatami i odczynnikami. Wiele frajdy dostarczyła także dzieciom ścianka interaktywna, która pozwalała na kontrolowanie gry komputerowej za pomocą zwykłej piłeczki. Przy okazji zabawy uczestnicy poznawali podstawowe zasady akustyki. Trzy godziny pracy i niesamowitej rozrywki szybko minęły, a dzieci wyruszyły w drogę powrotną przekonane, że nauka może być fantastyczną przygodą.           

Małgorzata Kubiatowicz


środa, 18 grudzień 2019 08:18

Gliniane czary-mary

Ideą warsztatów „Gliniane czary-mary” było danie dzieciom szansy na tworzenie rzeczy pięknych i oryginalnych oraz świetną zabawę. Lepienie z gliny pobudza wyobraźnię artystyczną, rozwija zdolności manualne oraz wrażliwość estetyczną. Dodatkowo glina to wyjątkowy surowiec, który z łatwością można kształtować rękami, aby następnie w piecu nadać mu twardość kamienia.

Na przeprowadzonych warsztatach uczniowie klasy 2A zapoznali się z tym niecodziennym materiałem. W dziecięcych rączkach kawałki gliny nabierały powoli formy i kształtu. Dzięki wrodzonym zdolnościom małych artystów i wskazówkom animatora, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki szarej masy zamieniły się w pięknego Mikołaja.

Małgorzata Kubiatowicz


wtorek, 17 grudzień 2019 19:02

Warsztaty pierwszej pomocy.

W naszej szkole odbyły sie warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzili je uczniowie klas mundurowych z ZSH pod kierunkiem Anny Kąckiej i Adriany Garczyńskiej Gubały. Zajecia zorganizowane były dla uczniów klas 7.
wtorek, 17 grudzień 2019 18:53

Akcja Poducha dla Malucha

 Uszyte poduszki, bałwanki i zebrane artykuły plastyczne podarowalismy pacjentom Szpitala Dziecięcego przy ul. Szpitalnej.
Oddzial odwiedzili wraz z uczniami dyr. Kamilla Pona, Adriana Garczyńska Gubała i Sylwia Błażejewska-Kasprzyk.
wtorek, 17 grudzień 2019 18:46

Projekty edukacyjne w SP 51.

W poniedziałek (16.12.19) w naszej szkole odbyły się projekty edukacyjne: "Stop agresji" i "Chroń dane osobowe". Uczestniczyli w nich uczniowe klas piątych i szóstych.
Projekt przygotowała Adriana Garczyńska Gubała oraz zaproszeni goście z Zespołu Szkół Handlowych.

wtorek, 17 grudzień 2019 18:41

Akcja Szlachetna Paczka

W akcji Szlachetna Paczka zebraliśmy 26 kartonów potrzebnych artykułów, nową kuchenkę i pralkę:-)
wtorek, 17 grudzień 2019 18:36

Szyjemy poduchy...

Szkolny Wolontariat jest w trakcie przygotowywania poduszek dla pacjentów Szpitala Klinicznego przy ul. Szpitalnej. Szyjemy wraz z Zespołem Szkół Odzieżowych.
Uczniom w akcji pomagają panie: Adriana Garczyńska Gubała, Sylwia Błażejewska - Kasprzyk, Violetta Treczka.

wtorek, 17 grudzień 2019 10:13

Dzieciaki do Rakiet - Nasza wygrana :)

Dzieciaki do Rakiet - Nasza wygrana :)

Miło nam poinformować, że jesteśmy jedną z 60 szkół, które otrzymają zestaw profesjonalnego sprzętu do tenisa przystosowanego do nauki dzieci (rakiety, piłki i siatki) oraz szkolenie dla nauczycieli przygotowujące ich do nauki gry w tenisa na lekcjach wychowania fizycznego.


Serdecznie dziekujemy za każdy oddany głos! :)
Strona 1 z 13