wtorek, 03 marzec 2020 09:21

Grupy aerobowo-taneczne SP51 kibicowały...

"Pomponiary" i cheerleaderzy SP51 wspierają zawodników WKS Grunwald.
Dnia 29 lutego 2020 roku grupy aerobowo-taneczne SP51 kibicowały podczas meczu pierwszej ligi w piłce ręcznej WKS Grunwald-KPR Ostrowia. Donośny doping i wsparcie licznego grona rodziców i uczniów Naszej Szkoły towarzyszył zaciętej rywalizacji. Ostatnia minuta meczu zaważyła nad wynikiem. Ostatecznie drużyna WKS Grunwald przegrała z KPR Ostrowia 28:30.
Uczniowie Naszej Szkoły poznali i utrwalili wiedzę na temat zasad gry w piłkę ręczną. Obserwowali zachowanie zawodników na boisku i ich ustawienie taktyczne podczas meczu. Zwrócili uwagę na komunikację pomiędzy zawodnikami, a sędziami.
Oprawa meczu zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Wszyscy byliśmy przejęci obecnością telewizji regionalnej WTK Poznań i działu sportowego TVP Sport oraz gazety Ratajskiej.
Uczniowie oprócz występów aerobowo-tanecznych do utworu Hadwell, wprowadzali zawodników na boisko przy oficjalnym otwarciu zawodów. Chętni mogli wziąć udział w konkursie piłki ręcznej z drobnymi nagrodami od sponsorów. Na koniec każdy z nas przybił „piątkę” z zawodnikami i mógł zrobić sobie zdjęcie.
Dziękuję organizatorom i trenerowi Krzysztofowi Brzezińskiemu za zaproszenie oraz słodkości, picie i gadżety do kibicowania dla wszystkich uczniów, rodziców i ich rodzeństwa. Z kolei dziękuję rodzicom i uczniom za obecność na tej imprezie sportowej w sobotnie popołudnie.
    Życzę dalszych występów moim „Pomponiarom” i  cheerleaderom, a drużynie WKS Grunwald sukcesów zawodowych.
Tekst i zdjęcia: Anna Kąsowska
Nauczyciel SP51.
Więcej w tej kategorii: « Sukces ... Wycieczka do Warszawy »