piątek, 29 marzec 2019 10:14

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

22 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy Annę Rozmianiec - poznańską reżyserkę, aktorkę teatralną i animatora kultury. Pani Anna prowadzi pracownię teatralną w Gminnym Ośrodku Kultury SOKÓŁ. Naszym uczniom przybliżyła tajniki języka scenicznego i opowiedziała o pracy reżysera teatralnego. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy o aktorach, kostiumach i maskach oraz ich roli w teatrze. Obejrzeliśmy również cztery etiudy teatralne w wykonaniu aktorów należących do grupy teatralnej pani Anny.
Uczniowie w ramach klasowego konkursu przygotowali rekwizyty teatralne oraz maski weneckie.
Nagrodę jury otrzymały:
 za maskę: 7b - I miejsce, 4f - II miejsce i 8d - III miejsce
 za rekwizyty: 5d – I miejsce, 4f – II miejsce i 4g – III miejsce.
Niesamowitą atmosferę spotkania tworzyła scenografia przygotowana pod czujnym okiem polonistów oraz szkolnego plastyka – pani Sylwii Błażejewskiej – Kasprzyk, która zainspirowała starszych uczniów do wykonania weneckich masek.
Nasi najmłodsi uczniowie również włączyli się w przygotowania i własnoręcznie przygotowali konkursowe maski karnawałowe.
Nagrodę jury otrzymały:
• I miejsce – Zuzanna Marszał 1b
• II miejsce – Filip Olszewski 1a
• III miejsce – Sara Medel – Lopez 1a
 za rekwizyty: 5d – I miejsce, 4f – II miejsce i 4g – III miejsce.